Mistrovství ČR na klasice - Bečov nad Teplou 21-23.9.2012

Dovolujeme si Vás pozvat na letošní Mistrovství ČR na klasické trati, které se po 14ti letech bude konat opět v bečovských lesích.

Propozice a přihláška.

Pokyny k M ČR (dosud bez upřesněných informací k odjezdům autobusů)

Ukázka mapy

Výsledky jsou zde - výsledková listina

Článek do Chebského deníku:
Mistrovství ČR na klasice – Bečov nad Teplou
Daniela Trpáková suveréně ovládla kategorii D12

Po sedmi letech zavítalo Mistrovství ČR v rádiovém orientačním běhu do bečovských kopců. Pořadatelem byl chebský oddíl ROB a připravil pro závodníky skutečně náročné tratě. Závodní prostor o velikosti téměř 10 km2 dával staviteli možnost rozmístit kontroly tak, aby tratě odpovídaly významu nejdůležitějšího závodu sezóny.
            Pro sobotní závod v pásmu 144 MHz (2m) zvolil stavitel jeden start, a to na fotbalovém hřišti. Závodníci museli po startu vystoupat úzkou pěšinou ve strži asi 400 m na horní cestu. Teprve odtud pak mohli začít zaměřovat jednotlivé kontroly. Vítězné časy se většinou pohybovaly vysoko nad  očekávaných 65 minut, což svědčí o obtížnosti závodu. Navíc dvoumetr příliš nepřeje kopcovitému terénu a kontroly ve svazích závodníci dohledávali i několik relací.
            Chebským závodníkům tento závod vyšel nad očekávání a zlaté medaile si na krk pověsili Daniela Trpáková (D12), Tereza Synková (D14), Eliška Kuncová (D20) a Martin Stárek (M14), pro kterého to byla vůbec první zlatá z mistrovství republiky.
            Nedělní závod v pásmu 3,5 MHz (80 m) měl dva starty. Pro juniory, seniory a mladší veterány byl umístěn u obce Hlinky, pro žákovské kategorie a starší veterány u myslivny Vitriolka. Závodníci dobíhali k fotbalovému hřišti do prostoru, kde předchozího dne měli start. Pro závodníky startující od Hlinek to znamenalo běžet z jednoho konce mapy až na ten druhý. Osmdesátka není při šíření signálu tak problematická a závodníci neměli takové problémy s dohledávkou, přesto se časy doběhnuvších pohybovaly průměrně kolem 80ti minut. To bylo dáno zejména délkou závodu a náročností terénu.
            Daniela Trpáková (D12) zvítězila i tentokrát a získala svou druhou zlatou medaili,bronz si vyběhla Kateřina Papežová (D14) stejně jako Eliška Kuncová (D20). Na pátém místě doběhla ve svém prvním mistrovském závodu Petra Liďáková (D12).
            Chebský oddíl uspořádal pro závodníky jedny z nejnáročnějších závodů sezóny a současně na nich dokázal získat 7 medailí, z toho 5 zlatých, když obsadil pouze polovinu soutěžních kategorií.
- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //