Mistrovství ČR na krátké trati 144 MHz

propozice        pokyny            startovka E1 - sobota           startovka E2 - neděle

výsledková listina kompletní

Chebští radioorientační běžci získali na „domácím“ Mistrovství ČR na krátké trati 4 zlaté medaile.

Chebský oddíl rádiového orientačního běhu přichystal v ašském výběžku pro příznivce tohoto krásného sportu Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 144 MHz a závod národního žebříčku v pásmu 3,5 MHz. Centrum soutěže bylo v sokolovně v Krásné u Aše, závodilo se na Novém Žďáru a na Hainbergu. Přestože byl chebský oddíl pořadatelem, získali jeho závodníci celkem 11 medailových umístění, z toho 5 zlatých a 4 tituly Mistra České republiky. V pořadí oddílů z celé republiky se tak umístil na druhém místě za vítěznými Bílovicemi n/Svit.
            Krátká trať se běžela na mapě Kozina mezi Novým Žďárem a Lipnou a státní hranicí s Bavorskem a železniční tratí Cheb-Aš. Podobný závod se zde běžel již před 3 roky a stejně jako tehdy měli závodníci problémy se zaměřením kontrol. Svůj díl na tom měl zejména bažinatý podklad a noční déšť, který doposud sušší místa proměnil v mokřady. Mistrem ČR se stala Petra Liďáková (D12),  Daniela Trpáková (D14), Eliška Kuncová (D20) a Daniel Svatek (M12). Bronzovou medaili vybojovala Charlota Svatková (D16) a Blanka Adámková (D35). Na čtvrtém místě doběhl Martin Stárek (M16) a pátá skončila Kateřina Papežová (D16).
            Klasický závod v pásmu 3,5 MHz (vysílací relace 1 minuta, na krátké trati je to jen 30 sec) se běžel na nové mapě Hainberg a jak již název napovídá, závodní prostor byl celý vrch Háj u Aše. Závodníky čekalo nejprve klesání na náběhové kontroly z kopce dolů, aby si v závěru závodu opět vyběhli až téměř na vrchol „Hainberug“. Zlato si opětovně odnesla Petra Liďáková, stříbrná doběhla Blanka Adámková, bronzovou medaili získali Daniela Trpáková, Michaela Kučová (D16) a Josef Papež (M14). Brambora opět zbyla na Martina Stárka, k němu se přidali Daniel Svatek a Tereza Synková (D16). Pátou příčku stejně jako v předchozím závodu obsadila Kateřina Papežová.
            Pro žáky a dorostence (kategorie MD14 a MD16) byly oba dva závody nominačními na Mistrovství Evropy žáků a dorostu, které se bude konat v polovině června na Vysočině v okolí Třech Studní. Z chebského oddílu má ambice na nominaci 8 sportovců ze všech čtyř kategorií. Konečná nominace proběhne po nominačním soustředění žákovské a dorostenecké reprezentace, které se koná ve Zvůli u Kunžaku v České Kanadě.

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //