Mistrovství ČR - Příbram - Pohár přátelství

Z Mistrovství ČR v ROB z Příbrami putovalo do Chebu 7 medailí. Tomáš Lahučký a Blanka Adámková vybojovali titul Mistra republiky.

Letošní sezóna radioorientačních běžců ukončilo Mistrovství ČR na klasických tratích, které uspořádal v Příbrami pražský FOX Klub. Závodilo se na mapách Kolotoč a Liščí bouda, polovina kategorií startovala v prvním závodu v pásmu 3,5 MHz a druhá polovina v pásmu 144 MHz. Druhý závod se pak běžel naopak.

Sobotní závod na mapě Kolotoč se vyznačoval umístěním dvou kontrol v těsné blízkosti kolem startovního kolečka (startovní kolečko = vzdálenost 750 m od startu, kde nesmí být umístěny kontroly). Závodníci mohli začít na kontrole č. 1 směrem k cíli nebo na kontrole č. 2, která byla na opačnou stranu. Dvojka i jednička byla společná i pro pásmo 144 MHz a někteří ze závodníků kategorie M20 byli tak rychlí, že dvojku přeběhli až od 300 m a vrátili se na ní až v průběhu dalšího postupu po nalezení dalších kontrol. První den byl pro chebské barvy úspěšný, když stříbro vybojovali Daniela Trpáková (D14) a Miroslav Vlach (M50), bronz získala Petra Liďáková (D12). Na čtvrtém místě doběhla Blanka Adámková (D35) a na páté příčce skončili Jan Trpák (M12) a Tomáš Lahučký (M14). Solidním osmým místem se po mateřské vrátila k závodění držitelka dvou zlatých medailí z Mistrovství světa 2004 Hanka Jurásková (dříve Hozmanová).

Druhý závod v neděli startoval na mapě Liščí bouda. Přes mírné kopce měřil dvoumetr poměrně dobře, i když po startu šly všechny kontroly do jednoho úzkého směru a až na trati se dalo dobře rozměřit. Běh místy ztěžoval podrost v podobě nepříjemných ostružin. K taktickým rozhodnutím patřilo, zda kontrolu uprostřed závodního prostoru vzít v polovině závodu nebo až ke konci při cestě zpět do cíle. Zlatou medaili získali Tomáš Lahučký a Blanka Adámková, stříbro opět obhájil Miroslav Vlach, bronz připadl Daniele Trpákové. Na třetím místě byl téměř až do konce závodu Jan Trpák, ale nakonec skončil na čtvrtém místě. Jako pátý doběhl Josef Papež (M14) a šestá skončila Eliška Kuncová (D20).

Oddíl ROB Cheb, jehož činnost je podporována Městem Cheb, tak ziskem sedmi medailí zakončil úspěšnou sezónu, která mimo jiné přinesla pět titulů Mistra Evropy a deset titulů Mistra České republiky.