Mistrovství ČR na krátké a ve sprintu - Mukařov 30.5.-1.6.

15 medailí a dva tituly Mistra ČR

Lesy bývalého vojenského prostoru Ralsko hostily o víkendu radioorientační běžce z celé České republiky a ze Slovenska. Pořadatelé z turnovského oddílu připravili dva mistrovské závody a jeden závod započtený do národního žebříčku. Závodníci tak absolvovali ve dvou dnech tři různé disciplíny: Mistrovství ČR ve sprintu, Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 144 MHz (2m) a klasiku v pásmu 3,5 MHz (80m). Třináctičlenná chebská výprava vybojovala dva tituly Mistra ČR a přivezla celkem 15 medailí.

Pořadatelé zvolili variantu dvou různých pásem současně, takže v sobotu dopoledne čekalo na žákovské, dorostenecké a starší veteránské kategorie Mistrovství ČR na krátké trati na dvoumetru, ostatní kategorie běžely klasiku na osmdesátce. Závodní prostor byl uprostřed výrazně omezen rozlehlou sluneční elektrárnou, další omezení se týkalo prostoru budoucí obory pro zubry, kde byl povolen pohyb jen po cestách. Navíc zpočátku poměrně plochý terén se v severovýchodní části změnil v klasická hluboká pískovcová údolí. Na krátké trati si pro titul Mistra ČR doběhla Danča (D14), další cenné kovy přidali Petra (D14), Charlota (D16) a Mirek (M50), kteří vybojovali bronzové medaile.

Odpolední sprint byl pro všechny kategorie společný. Stavitel jej postavil poměrně krátký, takže časy vítězů se i na 12ti kontrolách (jedna relace trvá 12 sekund) a trati kolem 2 km pohybovaly kolem 15ti minut. Další titul Mistra ČR si v kategorii M12 vybojoval Honza těsně následován stříbrným Samem. Stejnou medaili si na krk pověsila i Danča, sbírku doplnili třemi bronzovými Katka (D16), Blanka (D35) a Mirek (M50).

Nedělní závod se běžel v opačném gardu proti sobotnímu dopoledni. Přestože se všechny závody odehrávaly ve stejném závodním prostoru, kombinací dvou pásem se pořadatelům podařilo připravit tratě tak, aby se postupy příliš neopakovaly. Na druhou stranu poměrně krátký časový limit způsobil, že někteří závodníci museli vynechat některou z kontrol a nebo se nestihli do cíle v časovém limitu vrátit. V pásmu 3,5 MHz si pro zlato doběhly Danča a Katka, bronz získali Sam a Mirek. Bronzovou medaili z Mistrovství ČR na krátké trati si na krk pověsila i Blanka.

Fotografie ze závodů jsou v sekci fotogalerie - závody.