Mistrovství Evropy žáků a dorostu 2014

V pořadí 15.mistrovství Evropy žáků a dorostu se termínově i místně přesunulo z června do července a z Ukrajiny do Bulharska. Přímořské letovisko Primorsko již v minulosti několikrát hostilo radioorientační běžce, naposledy v roce 2011. Českou výpravu tvořilo 17 závodníků a závodnic. Chebský oddíl zastupvala děvčata Daniela Trpáková a Petra Liďáková (D14) a Kateřina Papežová (D16).
Program mistrovství :
6.7. příjezd, zahájení, trénink
7.7. závod v pásmu 144 MHz
8.7. závod ve sprintu
9.7. závod v pásmu 3,5 MHz
10.7. odjezd
Česká republika získala celkem 8 zlatých, 6 stříbrných a 4 bronzové medaile.

Nejúspěšnější ze všech našich závodníků byla naše Daniela Trpáková, která zvítězila v závodě v pásmu 80 m a ve sprintu a na dvoumetru byla druhá. K tomu si přidala zlato a stříbro ze soutěže družstev.  Petra Liďáková si přivezla zlato a stříbro ze soutěže družstev, Katka Papežová dosáhla na bronzovou medaili, rovněž ze soutěže družstev.