O sport Cup 2015 - Mistrovství ČR na krátké trati - 3,5 MHz

Z Vysočiny jsme si přivezli 6 titulů Mistra ČR a dalších 23 medailových umístění.
(článek pro Chebský deník)

O prodlouženém víkendu se sešli radioorientační běžci ve Třech Studních nedaleko Žďáru nad Sázavou, aby změřili své síly v prvním letošním republikovém mistrovství, a to na krátké trati v pásmu 3,5 MHz (80 m). Mimo tohoto závodu byla na programu O-sport cupu 2015 klasika v pásmu 144 MHz (2m) a nakonec foxoring. Chebská výprava čítala 17 členů a přivezla celkem 29 medailí z jednotlivých závodů a z celkového umístění, z toho 6 titulů Mistra České republiky.

Páteční mistrovství se běželo na mapě MEDLOV a start byl umístěn stejně jako na předloňském Mistrovství Evropy žáků a dorostu. Krátká trať se od klasické odlišuje jednak délkou tratě, jak napovídá již sám název, ale zejména polovičními, tj. půlminutovými relacemi vysílačů jednotlivých kontrol. Závodníci startovali v pětiminutových intervalech a čekala je trať od 2,5 do 5 km podle jednotlivých kategorií. Nejlépe si vedli Daniela Trpáková (D14), Daniel Svatek (M14), Blanka Adámková (D35, Jindra Papežová (D50), Alena Pátková (D60) a Miroslav Vlach st. (M50), kteří nedali svým soupeřům šanci a vybojovali zlatou medaili a titul Mistra ČR. Na stupně vítězů ještě vystoupali na třetím místě Samuel Svatek (M14) a Charlota Svatková (D19).

V sobotu byl na programu závod v pásmu 144 MHz, který se běžel na mapě ODRANEC. Závodní prostor byl situován na jeden velký svah, což ve spojení s obtížným podmáčeným terénem vytvořilo podmínky pro to, aby se zaměřením a dohledáním vysílačů kontrol měli problémy i zkušení závodníci. Dobře běžela naše děvčata v kategorii D14, kde v pořadí první Daniela Trpáková, druhá Petra Liďáková, třetí Dominika Daňková a čtvrtá Kateřina Stárková obsadila první čtyři místa. Další medailová umístění získali druhá Alena Pátková a třetí Charlota Svatková, Blanka Adámková, Jindra Papežová, Samuel Svatek a Miroslav Vlach st.

Nedělní foxoring startoval handicapovým způsobem podle výsledků předchozích dvou závodů. Závodilo se na mapě TŘI STUDNĚ a obíhal se jak rybník Sykovec, tak i rybník Medlov. Závodníci si museli sami zvolit pořadí vyhledávaných kontrol a postupy mezi medlovskou a sykovskou stranou závodního prostoru. Třetí vítězství si připsala Daniela Trpáková , druhé místo obsadili Petra Liďáková, Blanka Adámková a Miroslav Vlach st., na třetím místě doběhla Eliška Kuncová (D20).

V součtu tří závodů si nejlépe vedly Daniela Trpáková a Blanka Adámková, které s přehledem ve své kategorii zvítězily, druhé místo obsadili Daniel Svatek a Miroslav Vlach st., třetí pak Alena Pátková, Charlota Svatková a Jan Trpák (M14).

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //