Závody v březnu a dubnu 2015

V měsíci březnu a dubnu se naplno rozběhla sezóna tréninková i závodní

Březen a duben jsou již tradiční jarní měsíce, kde se rozbíhají jak tréninkové akce, tak i první závody v rádiovém orientačním běhu, orientačním běhu a i velké běžecké závody.

ROB - Místní přebor ve foxoringu – 26.3.2015

Na opravené mapě AMERIKA ve Františkových Lázních proběhl první jarní závod letošní sezóny – místní přebor ve foxoringu. Vítězi se stali Daniela Šimáčková (D9), Tomáš Petrikovič (M9), Petr Král (M12), Sára Philippová (D12), Dominika Daňková (D14), Martin Kolafa (M16).

BĚHY - Pražský Sportisimo půlmaraton – 28.3.2015

Již tradičně se zúčastnil Mirek Vlach v kategorii M50. Počasí bylo příjemné, při svitu sluníčka až nepříjemné teplo. Na start se postavilo na 12,5 tisíce běžců. Mirek zaběhl za plánovaných 108 minut a ve své kategorii se umístil na 160. místě.

ROB - Velikonoční trénink na Americe 3.4.2015

Na velký pátek jsme uspořádali trénink v ROB v lesoparku Amerika ve Františkových Lázních. Běhali jsme pouze „osmdesátku“. Dopoledne byl trénink zaměřen na techniku zaměření a dohledání kontrol na krátkou vzdálenost, odpoledne pak byl ve znamení modelového závodu na pět kontrol.

ROB - Krajský přebor ve foxoringu – Cheb,Svatá Anna 4.4.2015

O velikonoční sobotě startoval Krajský přebor Karlovarského kraje ve foxoringu na mapě Svatá Anna (prostor mezi bývalou Myslivnou a kostelem Sv.Anna pod Zelenou horou). Pro závodníky byly připraveny tratě od 1,5 do 4 km s třemi až devíti kontrolami. Vítězi se stali Viktorie Maierová (D9), Tomáš Petrikovič (M9), Anna Chárová (D12), Petr Král (M12), Daniela Trpáková (D14), Daniel Svatek (M14), Charlota Svatková (D19), Martin Stárek (M19), Vojtěch Papež (M20), Jindra Papežová (D50), Ladislav Schejbal (M60).

ROB - Místní přebor v pásmu 144 MHz – 16.4.2015

Závodilo se rovněž na mapě AMERIKA, závodníci museli vyhledat 3-5 kontrol, podle své věkové kategorie. Všichni svůj úkol zvládli a z vítězství se mohli radovat Daniela Šimáčková (D9), Tomáš Petrikovič (M9), Laura Gillarová (D12), Daniela Trpáková (D14), Daniel Svatek (M14), Charlota Svatková (D19) a Roman Borovička (M20).

OB – Oblastní přebor západočeské oblasti na krátké trati – 18.4.2015

Na oblastní přebor v orientačním běhu na krátké trati jsme vyjeli do obce Hrušková nad Sokolovem. Běželo se na mapě Třídomí a závodníci museli ukázat, že po zimě nezapomněli nic z orientace v mapě. Medailové pozice obsadili Daniela Trpáková (D14) a Jarda Jirásek (H65), kteří skončili na 2.místě. Charlota Svatková (D18) doběhla čtvrtá, Jan Trpák (H12) a Mirek Vlach (H45) šestý.

OB – Oblastní žebříček západočeské oblasti – klasika – 19.4.2015

Nedělní závod se běžel na téže mapě, ale ze strany od Horního Slavkova. Start byl v osadě Třídomí nedaleko od rybníka. Tratě byly tentokrát až o 2/3 delší než předchozího dne, naopak mírně poklesl počet kontrol. Vítězství nad svými soupeři vybojovali Jarda Jirásek (H65) a Mirek Vlach (H45), třetí místo obsadila Daniela Trpáková (D14) a šesté Charlota Svatková (D18).

ROB – Místní přebor v pásmu 3,5 MHz – 23.4.2015

Opět na AMERICE se běžel místní přebor, tentokrát v pásmu 3,5 MHz (80m). I tentokrát závodníci hledali až pět kontrol vysílajících v minutových relacích v 5ti minutovém cyklu. Zvítězili Jana Perglerová (D9), Tomáš Petrikovič (M9), Laura Gillarová (D12), Petr Král (M12), Dominika Daňková (D14) a Martin Kolafa (M16).

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //