Krajský přebor 16-17.5.2015 - Hainberg

Krajský přebor v pásmu 3,5 a 144 MHz

V polovině května jsme vyrazili na víkend na naši chatu na Hainbergu, kde jsme uspořádali závody na klasických tratích v pásmu 3,5 MHz a 144 MHz. Mimo vlastních závodů bylo na programu také opékání buřtů, zpívání s kytarou podle oddílového zpěvníčku, hazardní hra v kostky, hra Osadníci z Katanu, přespání na chatě v polních podmínkách a vyhlídka z kamenné věže.

Sobotní závod v pásmu 3,5 MHz měl dvě varianty postupu. Většina zvolila jako první náběhovou kontrolu dvojku, následovala pětka, pak trojka a čtyřka. Od ní se pak běželo do cíle nebo ještě na jedničku. Přestože postup mezi dvojkou a trojkou byl kolem kontroly č. 5, tak Kača s Mlčochem, a také Láďa, si ji nechali za zády. Láďa se pro ni ještě vrátil, děvčata už ne. Zvítězili Alík (d9), Vojta (m9), Daniela (d14), Dandroid (m14), Martin (m16), Šája (d19), Tetřev (m19), Krab (m20), Vlasta (d50) a Láďa (m60).

Po závodu následovala vycházka po okolí a vyhlídka z kamenné věže. Po návratu Krab rozdělal oheň a kdo měl buřta, ten pekl. Kdo ho neměl, ten pekl něco jiného. Za zvuků kytary a mandolíny jsme si zazpívali písničky z oddílového zpěvníčku, který sestavuje Vlasta. Začali jsme oddílovou pochodovou písní „My jsme chebští Robáci, máme rádi legraci…“, skončili jsme písničkou POSTEL těsně před večerkou. Mezitím jsme stačili zahrát kostky, kde nejvyšším ziskem 6100 bodů zvítězila Keliška před druhým Vojtou (4500 bodů) a třetím Mlčochem (4350 Bodů). Po nich přišla na řadu hra Osadníci z Katanu. Hrálo se ve dvojicích a úkolem bylo nasbírat co nejvíce surovin na výstavbu osad, měst a cest a vybudovat námořní trasy. Vyhrála dvojice Krab a Vojta následovaná Mlčochem s Kačou.

Nedělní závod v pásmu 144 MHz měl rovněž dvě varianty postupu, a to po náběhové trojce běžet pořadí 1-5-2-4-cíl nebo 2-4-5-1-cíl. Druhou variantu však nikdo nevyužil a většina běžela pořadí 3-5-2-4-(1)-cíl. Vítězství si připsali Viki (d9), Tomáš (m9), Petra (d14), Wyba (m14), Šája (d19), Tetřev (m19), Krab (m20) a Vlasta (d50).

Kopcovitý terén a „lišky-svahovky“ byly dobrým tréninkem před nadcházejícím nominačním soustředěním ŽDR v Milovech a před závody národního žebříčku v Nasavrkách.

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //