40. ročník KYSUCA CUP 2015

40.ročník Kysuckého poháru – tři zlaté, čtyři stříbrné a pět bronzových medailí pro chebské barvy

Poslední červnový víkend zavítali chebští radioorientační běžci až za naši východní hranici na 40.ročník KYSUCA CUP, který byl zařazen i do českého národního žebříčku. Skromná chebská výprava o 11ti členech vybojovala v jednotlivých závodech 12 medailí a 4 za celkové umístění. V sobotu se běžely dva závody, prvním byl závod v pásmu 3,5 MHz na mapě Černá Ostravice, která je celá na českém území těsně na hranici se Slovenskem. V členitém terénu na okraji Moravskoslezských Beskyd se vyplatilo zvolit více obíhaček po cestách než se drát přímo terénem. Na stupně vítězů vystoupala druhá Petra Liďáková (D14) a Alena Pátková (D60) a třetí Dominika Daňková (D14). Odpolední sprint se běžel v areálu Sudoparku Klokočov a spíše než sprint by se dal nazvat během do kopce. Start byl umístěn pod kopcem a na všechny kontroly se muselo postupně vystoupat až 10 výškových metrů. Vítězství si svým výkonem zajistila Petra Liďáková, druhé místo obsadil Miroslav Vlach (M50) a na třetí stupínek si doběhli Alena Pátková, Samuel Svatek (M14) a Dominika Daňková. Nedělní závod ve foxoringu se běžel na mapě Sudopark a ve vytrvalém dešti prověřil nejen fyzickou, ale i psychickou odolnost závodníků. Trať nabízela několik variant postupu pořadí vyhledávaných kontrol a také různé postupy mezi jednotlivými kontrolami. I zde platilo, že se vyplatí obíhačka po cestě než přímý postup terénem. Ve foxoringu jsme si připsali dvě vítězství, a to Dominiky Daňkové a Jindry Papežové (D50). Druhé místo obsadil Daniel Svatek (M14) a třetí pak Petra Liďáková.

V součtu všech tří závodů se na stupně vítězů dostali první Petra Liďáková, druhá Dominika Daňková a třetí Samuel Svatek a Miroslav Vlach.

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //