Monday 20. 05. 2019    
úvod | asociace ROB |
ARDF TEAM CHEB
OK 1 KCH

Mistrovství ČR - Úštěk 18-20.9.2015 - klasika

Daniela Trpáková získala dvě zlaté medaile na Mistrovství ČR v ROB

Chebští „robáci“ získali celkem 5 titulů a 16 medailí

 

            Tradičně poslední Mistrovství ČR v sezóně se běhá na klasické trati koncem srpna nebo začátkem září. V letošním roce se v druhé polovině září o pořádání nejprestižnější domácí soutěže podělily oddíly ROB z Teplic a Liberce a oba dva závody, v pásmu 144 MHz a 3,5 MHz, umístily do okolí města Úštěk mezi CHKO Kokořínsko a České středohoří.

Závod v pásmu 144 MHz se běžel v členitém terénu s množstvím hlubokých zářezů a údolí v pískovcovém podloží, skal a skalek, potoků a bažin, místy s obtížně prostupným porostem. Na druhou stranu závodníci mohli využít „obíhačky“ po cestách v údolí mezi skalami. Dominantou závodního prostoru byl hrad Helfenburg, u kterého byla umístěna jedna z kontrol. Na sousedních hřebenech byly také kontroly a tak závodníci nejméně jednou museli kolmo do údolí a poté se vyškrábat na protější kopec. Zlatou medaili a titul Mistra ČR vybojovali Daniela Trpáková (D14) a Daniel Svatek (M14), stříbro získali Petra Liďáková (D14) a Ladislav Schejbal (M60), bronz pak Charlota Svatková (D19), Alena Pátková (D60), Samuel Svatek (M14) a Miroslav Vlach (M50).

Druhý závod v pásmu 3,5 MHz umístili pořadatelé do blízkosti obce Lovečkovice, kde dominantou závodního prostoru byl vrch Sedlo s výškou 726 m n.m. Závodníci tak museli celý kopec oběhnout buď zleva nebo zprava, podle toho, jaké kontroly měli vyhledávat. Terén byl místy zarostlý hustým podrostem (ostružiním) a s kamenitým podkladem, který značně ztěžoval běh. Vyplatilo se tedy držet se cest i za cenu delších vzdáleností. Druhou zlatou medaili vybojovala Daniela Trpáková, na titul Mistra ČR dosáhli ještě Alena Pátková a Miroslav Vlach. Stříbrnou medaili si na krk zavěsili Blanka Adámková (D35) a Daniel Svatek, bronzovou medaili potom Petra Liďáková, Jan Trpák (M12) a Ladislav Schejbal.

 
výsledková listina

                                                                    


 
 
 
 
 
 
 
Copyright ARDF-CHEB 2007, stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM

Lukyna | www.tisk-slozenek.cz | Drevoplot | www.cfklub.cz