Centrum   : autokemp LUXOR Velká Hleďsebe

Sobota     : klasika 144 MHz          Neděle : krátká trať 144 MHz

Propozice     Přihláškový formulář     Seznam sobota      Seznam neděle      Pokyny

Kompletní výsledková listina

mapa klasika 144 MHz sobota

mapa kratka 144 MHz neděle

Článek zaslaný do Chebského deníku (otištěn s fotografiemi v pátek 24.6.):

Chebští radioorientační běžci získali v domácím prostředí 16 medailí a tři tituly Mistra ČR.

O třetím červnovém víkendu uspořádal chebský oddíl rádiového orientačního běhu republikovou soutěž, a to závod v pásmu 144 MHz (klasika) a Mistrovství České republiky na krátké trati v témže pásmu. Závodilo se v prostoru mapy Kameniště, tj. mezi obcemi Jedlová – Sekerské Chalupy – Krásné a Kamenec. Terén je sám o sobě dost bažinatý a místy obtížně prostupný, množství vody v lese ovlivnily a téměř 3 týdny předchozích přeháněk a dešťů. Někteří závodníci na přímých postupech zapadli až po kolena do bažin a vodních příkopů. Tratě, které stavěli tentokrát mladší rozhodčí bratři Jirka a Mirek Vlachovi, byly náročné jak z hlediska volby postupů, tak i z hlediska technického. To bylo umocněno ještě umístěním dvou kontrol přímo v mokřadech a tří kontrol v svazích.

Klasická trať, kde se délka pohybuje od 4 do 8 km vzdušnou čarou, měla start před osadou Kamenec, cíl byl pak v blízkosti Sekerských Chalup. Závodníci z kategorie M20 si tak proběhli celou mapu tam a zpátky. O náročnosti závodu svědčí i to, že 11 závodníků nestihlo doběhnout v limitu, který byl 150 minut. Chebská výprava čítající 18 závodníků (dalších 20 členů oddílu bylo v řadách pořadatelů) v tomto závodě vybojovala 8 medailí, z toho 3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové : Nela Stahlová (D14), Daniela Trpáková (D19), Samuel Svatek (M14) – zlato, Žaneta Špetová (D20), Jan Trpák (M14), Miroslav Vlach (M50) – stříbro, Petra Liďáková (D14), Daniel Svatek (M16) – bronz.

Nedělní Mistrovství ČR na krátké trati mělo start v Malém Krásném u vodárny, cíl byl pak u minerálky v Jedlové. Směrné časy pro jednotlivé kategorie mluví o času vítěze cca 35 minut s tolerancí 30%. Ta byla plně využita směrem nahoru, a to opět z důvodu technické náročnosti závodu v podmáčeném terénu a kontrol „svahovek“. Z domácích se na nejvyšší stupeň vítězů postavili a titul Mistra ČR získali Daniela Trpáková (D16), Jan Trpák (M14), Daniel Svatek (M16), druhé místo obsadili Nela Stahlová (D14), Samuel Svatek (M14) a třetí příčku vybojovali Petra Liďáková (D14), Petr Král (M12) a Miroslav Vlach (M50).

Tyto závody byly rovněž posledními nominačními před Mistrovstvím Evropy žáků a dorostu, které se uskuteční od 2.7. do 6.7. v norském hlavním městě, a před Mistrovství světa veteránů, které se bude konat první týden v září nedaleko bulharské Varny. Do Osla se z chebského oddílu ROB nominovali Nela Stahlová a Petra Liďáková (D14), Daniela Trpáková (D16), Samuel Svatek a Jan Trpák (M14). V kategorii M16 je jako náhradním určen Daniel Svatek. Na MS veteránů pak pojede v kategorii M50 Miroslav Vlach st.

Soutěž se uskutečnila za podpory Asociace ROB ČR a Města Mariánské Lázně.

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //