40.ročník Poháru přátelství - 27-30.10.2016 - Sušice/Kašperk

Pohár přátelství - 40. ročník - Kašperky 2016

O státním svátku a navazujícím víkendu uspořádal pražský Fox klub třídenní závody v okolí Kašperských hor. Opět se běžela klasika v pásmu 80 a 2 m a Mistrovství ČR ve foxoringu. Páteční osmdesátka startovala pod hradem Kašperk a některé závodníky trať zavedla až pod samotné hradby. Stavitel trati měl poměrně ztíženou situaci, protože uprostřed závodního prostoru byly velké pastviny (s kravičkami a kravinci), přes které museli závodníci probíhat. Na stejné mapě s názvem Sedlo se běžel i sobotní závod v pásmu 2 m. Jako obvykle v tomto pásmu (VKV) to některým závodníkům měřilo dobře, některým méně dobře a někomu vůbec. Svůj díl na tom neslo i noční deštivé počasí, které les výrazně navlhčilo. Nedělní foxoring na mapě Borovina se již odehrával za téměř polojasného počasí. Závod byl velice rychlý, přestože začátek po startu byl do poměrně prudkého stoupání. V horních partiích se střídavě klesalo a stoupalo, ale ne mnoho, takže závodníci mohli ve volném lese nebo po cestách využít své rychlostní schopnosti. Chebští robáci vybojovali celkem 7 zlatých, 8 stříbrných a 5 bronzových medailí v jednotlivých disciplínách a 1x zlato, 5x stříbro a 2x bronz v součtu všech tří závodů.

Výsledky pásmo 80 m : 1.místo – Blanka Adámková (D35), Alenka Pátková (D60), 2.místo – Victoria Maierová (D12), Samuel Svatek (M14), Jaroslav Jirásek (M60), 3.místo – Petra Liďáková;

Výsledky pásmo 2 m : 1.místo – Petra Liďáková (D14), Samuel Svatek (M14), 2.místo – Dominika Daňková (D14), Charlota Svatková (D19), Alenka Pátková (D60), Jaroslav Jirásek (M60), 3.místo – Daniel Svatek (M16);

Výsledky M ČR foxoring : 1.místo – Blanka Adámková (D35), Petra Liďáková (D14), Jaroslav Jirásek (M60), 2.místo – Victoria Maierová (D12), 3.místo – Alenka Pátková (D60), Daniel Svatek (M16), Miroslav Vlach (M50).

V celkovém pořadí součtu všech tří závodů vybojovala 1.místo Petra Liďáková, 2.místo Charlota Svatková, Alenka Pátková, Samuel Svatek, Daniel Svatek a Jaroslav Jirásek, 3.místo pak Dominika Daňková a Miroslav Vlach. V soutěži družstev se na druhém místě umístilo chebské družstvo ve složení Petra Liďáková, Charlota Svatková a Jaroslav Jirásek.

V sobotu večer se uskutečnilo krátké divadelní představení znázorňující historii ROB a 40. let PP - z našeho oddílu účinkovali Šája, Béďa a Kiwik.

Výsledky :   pásmo 80 m        pásmo 2 m        foxoring       celkové výsledky PP
Mapy       :   pásmo 80 m        pásmo 2 m        foxoring

Fotografie (najdete též ve fotogalerii v sekci závody)

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //