Mistrovství ČR - KT 144 MHz - TESÁK 19-21.5.2017

Mistrovství ČR na krátké trati - TESÁK 19-21.5.2017

Laura Gillarová, Kateřina Stárková a Petr Král vybojovali titul Mistra ČR na krátké trati

Chebští radioorientační běžci přivezli z Hostýnských vrchů 20 medailí

Třetí květnový víkend zavedl chebské radioorientační běžce opět na Moravu, tentokrát do Hostýnských vrchů do lyžařského střediska TESÁK. V tomto ročním období se ale již nelyžovalo, naopak se hledaly kontroly v lesním porostu. Pořadatelé z Nového Jičína připravili tři závody, a to Mistrovství ČR v nočním ROB, Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 144 MHz (2m) a závod národního žebříčku v pásmu 3,5 MHz (80m). Vzhledem k tomu, že se noční závod běžel v pátek, tak se ho zúčastnila pouze Alena Pátková (M60), která svou kategorii vyhrála.

Závod v pásmu 80 m měl start na okraji osady Vičanov, trať vedla přes hluboká údolí do blízkosti osady Tesák. Na závodníky čekalo v lese 3-5 kontrol, které vysílaly znaky morseovy abecedy v minutových intervalech v pětiminutovém cyklu. Závodník měl tedy na zaměření kontroly vždy jednu minutu, další 4 minuty vysílaly ostatní kontroly. Úspěchu dosáhla děvčata v kategorii D12, když  druhé až páté místo obsadila Anna Chárová, Daniela Šimáčková, Barbora Doubravová a Laura Gillarová. Stříbrné medaile z tohoto závodu si odnesli dále Blanka Adámková (D35), Petr Král (M12), Miroslav Vlach (M50), bronz pak ještě Alena Pátková (D60). Zlato vybojovali Daniel Svatek (M16) a Jaroslav Jirásek (M70).

Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 2 m prověřilo dokonale technickou dovednost mnoha závodníků, když někteří doběhli s menším počtem nalezených kontrol. Své udělal i poměrně krátký časový limit (90 min), ve kterém byli závodníci povinni trať absolvovat. Pořadatel zde přehodil umístění startu a cíle, takže se startovalo pod Tesákem a dobíhalo do Vičanova. Mistrovský titul si vyběhli Laura Gillarová (D12), Kateřina Stárková (D16), Petr Král (M12) a Jaroslav Jirásek (M70). V kategorii D12 a D16 jsme obsadili všechna tři medailová místa, stříbro si tak odvezli Anna Chárová (D12), Dominika Daňková (D16), dále Žaneta Špetová (D20), Alena Pátková (D60), Miroslav Vlach (M50), bronz pak Daniela Šimáčková (D12) a Petra Liďáková (D16).