Hrčavský vlk 26-28.4.2019

Hrčavský vlk 2019 - Mezinárodní mistrovství České republiky na krátké trati 144 MHz, Mezinárodní mistrovství Slovenské republiky ve sprintu, Národní žebříček ČR v pásmu 3,5 MHz

Po několika letech jsme opět zavítali k medvědům (resp. medvedici s obojkem) do Beskyd, kde se v kopcích na obcí Písek u Jablunkova běžely tři závody : v sobotu mistrovství na krátké ve dvoumetru a ve sprintu, v neděli pak klasika na osmdesátce. Pořadatelem byl sportovní klub HRČAVSKÝ VLK  z nedaleké Hrčavy, kde se stýká státní hranice Česka, Slovenska a Polska.
Všechny tři závody byly současně nominačními pro žákovské a dorostenecké kategorie na MS a pro veteránské kategorie na ME.

Na starty krátké a klasiky jsme se odsunuli pěšky asi 1,5 km do kopce, sprint sice startoval na shromaždišti, ale z cíle jsme se vraceli po svých zhruba stejnou vzdálenost. Převýšení bylo zejména na osmdesátce pomětně výrazné, ale i v obou další závodech se muselo něco nastoupat. Přestože se běhalo na poměrně velkém prostoru, daly se využít k postupům cesty a zejména asfaltová silnička (možná tím chtěl tvůrce trati kompenzovat závodníkům postupy v kopcích).

Výsledky našich závodníků (KT2m - sprint - KL80m)
M50 - Mirek : 9 - 8 - 5

Celkem jsme vybojovali 18 medailí a tři tituly Mistra ČR a dva tituly Mistra SR.