Brněnské Bergle 6-8.5.2016

Petr Král získal první medaili na Mistrovství ČR

Chebští radioorientační běžci vyrazili první květnový víkend za sluníčkem a taky do kopců na jižní Moravu, konkrétně do Bílovic nad Svitavou. Zdejší SK Radiosport uspořádal dvoudenní závody, oba v pásmu 80 m. V sobotu se běžela klasika započítavaná do Národního žebříčku a pro juniory, seniory a veterány také do nominace na letošní Mistrovství světa. Nedělní Mistrovství ČR na krátké trati bylo zase nominačním pro žáky a dorostence na Mistrovství Evropy.

Oba dva dny se závodilo na mapě Zavíravá 525, na závodníky čekal náročný kopcovitý terén s množstvím hlubokých údolí a zářezů. Při postupech mezi kontrolami někteří borci nastoupali přes 200 výškových metrů.

Chebská výprava čítala zpočátku 17 závodníků, na neděli se rozrostla o dvě děvčata startující v kategorii D20. Žaneta Špetová se na start postavila po téměř 14ti leté přestávce, Hanka Vlčková je na mateřské dovolené.  Na sobotní klasice se dařilo Aleně Pátkové (D60) a Mirkovi Vlachovi (M50), kteří na svých tratích nenašli přemožitele. Těsně pod medailovými stupínky skončili na 4.místě  Petra Liďáková (D14), Daniel Svatek (M16), páté místo obsadili Nela Stahlová (D14) a  Martin Kolafa (M16).

Nedělní krátká trať byla velice rychlá a každá chyba znamenala propad v pořadí směrem k horšímu umístění. Medailová umístění získali Petr Král (M12) a Alena Pátková (D60), kteří vbojovali bronzovou medaili. Pro Petra je to vůbec první medailový úspěch na Mistrovství ČR.  Čtvrté místo obsadila Charlota Svatková (D19), Žaneta Špetová (D20), Jindra Papežová (D50), na pátém skončili Daniel Svatek (M16),  Miroslav Vlach (M50).