Historie

závodník ROBRádiový orientační běh jako sportovně technická disciplína má kořeny v padesátých létech ve Skandinávii. Do Československa se dostal v šedesátých letech pod názvem Hon na lišku, který přetrval do přelomu let 70. a 80., kdy byl zvolen přesnější název rádiový orientační běh (ROB). Přesto ti dříve narození stále používají názvy jako lišky (kontroly), liškaři (závodníci) a liškoběhy.
Chebský oddíl v současné podobě začal pracovat od roku 1986 a přestál i obtížné období na začátku 90. let, kdy se mnohé radiokluby, pod jejichž hlavičkou se ROB provozoval, rozpadly nebo jeho členové se o tento sport přestali zajímat.

O víkendu 1-2.10.2016 proběhlo setkání bývalých i současných členů oddílu ROB ve Fr.Lázních v autokempu Jadran ke 30ti letům trvání oddílu. Součástí byl i závod v pásmu 80 m podle pravidel z roku 1976, promítání historických fotografií a prohlížení kronik. Celkem se sešlo na stovku malých, větších, velkých i nej..starších sportovců a členů.
- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //