Současnost

závodník ROBV současné době má náš oddíl kolem 120 členů, z toho aktivních závodníků, kteří se účastní soutěží, je na padesát. Pravidelně pořádáme okresní, oblastní (krajské) a republikové soutěže. Závodní sezóna začíná v březnu a končí v říjnu s malou přestávkou o prázdninách. Za rok absolvujeme cca 15 - 20 závodů po celé České republice. Mimo ROB běháme také klasický orientační běh v západočeské oblasti nebo se účastníme vytrvaleckých závodů (půlmaratony, 10 km, krosy).
Tréninky se konají pravidelně v pondělí a ve čtvrtek od 16.30 do 18.30 hod, od září do konce dubna jsme  v tělocvičně ZŠ Fr.Lázně, kde je trénink v pondělí od 16.30 do 18.30 hod. Čtvrteční tréninky jsou v budově ŠD Fr.Lázně, chodíme běhat, pracujeme s mapou a buzolou, učíme se morseovku, pravidla a pod. Ve středu jsou tréninky v Chebu od 16.45 hod do 18 hod, sraz na stadionu v Poohří.

.
Od podzimu roku 2006 jsme rozšířili naši činnost o sportovní přípravku pro nejmenší (pro děti od 5ti do 7 let), schůzky se konají vždy v pondělí od 16.30 do 18.30 hod (tělocvična).

Od  podzimu 2009 pořádáme pro širokou veřejnost závody Chebské běžecké zimy (vždy druhá neděle v listopadu, prosinci a únoru, třetí neděle v lednu), běhá se pod Chebským hradem a v okolí přehrady Skalka. Startovné je dobrovolné a je poukazováno ve prospěch dětí nemocných cystickou fibrózou.

Ve svých řadách máme řadu mistrů Evropy a světa jak v jednotlivcích, tak i v soutěži družstev. Naši sportovci získali kolem 100 titulů Mistra republiky v jednotlivých disciplínách.

V posledních letech se počet závodů Mistrovství ČR ustálil na devíti:

1-2. mistrovství na klasické trati v pásmu 3,5 a 144 MHz (minutové relace)

3-4. mistrovství na krátké trati v pásmu 3,5 a 144 MHz (1/2 minutové relace)

5. mistrovství v nočním závodě (minutové relace, obvykle pásmo 3,5 MHz)

6. mistrovství na dlouhé trati (minutové relace, obvykle kombinace pásem 3,5 a 144 MHz)

7. mistrovství ve sprintu (12 sec relace, pásmo 3,5 MHz)

8. mistrovství ve foxoringu (kombinace OB a ROB, trvalé vysílání, pásmo 3,5 MHz)

9. mistrovství ve štafetách (12 sec relace, pásmo 3,5 MHz)

S výjimkou štafet se jedná ve všech případech o závody jednotlivců.

Mistrovství světa a Evropy

Na MS a ME včetně žákovských a dorosteneckých se závodí na klasické trati v pásmu 3,5 a 144 MHz, dále ve sprintu a foxoringu. Vedle soutěže jednotlivců probíhá i soutěž družstev (2-3 členných), kde se sčítají výsledky, tj. počet kontrol a čas, u dvou nejlepších závodníků z družstva.

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //