Plzeňský půlmaraton 6.10.2012

Na letošní Plzeňský půlmaraton jsem byl automaticky přihlášen poté, co jsem kvůli léčení boreliózy nemohl běžet ten loňský. První sobota v říjnu slibovala, že bude ještě pěkné počasí a to se také vyplnilo. Na startu se sešlo cca 500 běžců, v naší kategorii nás mělo být kolem 20ti. Vzhledem k tomu, že je již téměř po robácké sezóně, tak jsem na tento půlmaraton nijak speciálně netrénoval. Trasa vedla z pod plzeňského náměstí přes saský most na výstaviště, dále zadem k zoologické zahradě a zpět na saský most a k hotelu, kde bylo centrum soutěže, celkem 3 sedmikilometrové okruhy. Běželo se mi velm dobře, držel jsem tempo něco pod 5 minut na 1 km. Výsledný čas mne překvapil, neboť jsem se poprvé dostal pod 105 minut. První okruh byl za 34.12, druhý za 34.27, ten třetí už byl trochu pomalejší, ale i tak to bylo za 35.23. Celkový čas tak byl 104.02 (oficiálně 104.19). A pořadí? Desátý v M50, a stopadesátý první celkově.