Pohár přátelství 2012 - Řevnice

Z brdských lesů jsme si přivezli 8 medailí z dvoumetru a z osmdesátky, z celkového pořadí pak dvě první a tři třetí místa.

Poslední závody národního žebříčku absolvovali radioorientační běžci na východním okraji brdských lesů u Mníšku pod Brdy. Pražští pořadatelé připravili závody v prostoru mezi Mníškem a Řevnicemi na mapě Hvížděnec. První závod v pásmu 144 MHz se běžel na severní části mapy. Start byl umístěn u silnice asi 3 km před Mníškem, cíl byl pak v samotném Mníšku nedaleko Skalky. Pro závodníky bylo v lese nachystáno 8 kontrol z nichž senioři hledali pět a nejmladší kategorie do 12ti let dvě. Ve svažitém terénu s množstvím zářezů ale nebyly ani dvě kontroly příliš jednoduché. Chebští borci se na konci sezóny nenechali zahambit a v prvním závodu nasbírali 5 medailí. Na stupně vítězů vystoupili první Daniela Trpáková a druhá Petra Liďáková (obě D12), vítězství si připsala také Tereza Synková (D14), stříbro pak Jan Trpák (M12 a Eliška Kuncová (D20).
            Druhý závod v pásmu 3,5 MHz startoval u obce Řitka, závodníci pak dobíhali na okraj Řevnice. Poměrně nevyzpytatelná byla kontrola č. 3, kterou bylo třeba udělat na začátku závodu. Ti, kteří si ji nechali až na konec, se museli vyrovnat s přeběhem hlubokého údolí, což vedlo ke ztrátám cenných minut. Druhé zlato si vybojovaly Daniela Trpáková a Tereza Synková a v součtu obou závodů ve svých kategoriích zvítězily. Jan Trpák a Eliška Kuncová doběhli na 4.místě, celkově obsadili třetí příčku. V tomto závodě za svůj výkon získal stříbrnou medaili Miroslav Vlach st. (M50) a v součtu obou závodů skončil také na třetím místě. V soutěži družstev pak chebští  ve složení Daniela Trpáková – Eliška Kunová – Miroslav Vlach st. obsadili druhé místo za vítěznými Pardubicemi.