Pohár přátelství Písek 2019

Pohár přátelství - Písek 11-13.10.2019

Tradiční poslední závod národního žebříčku v sezóně se po roce opět konal v Písku. Bydlení bylo jinde, závody byly také jinde (tedy skoro). Mimo jednotlivců v obou pásmech se soutěžilo o celkové vítězství (součet kontrol a časů z obou závodů) a také v soutěži družstev složených z žáků, dorostu/juniorů/seniorů a veteránů.

Přestože Písek leží v jižních Čechách, tak i zde jsou kopce a Písecké hory jsou toho příkladem. První závod v pásmu 3,5 MHz (80m) se běžel v sobotu a závodníci si proběhli závodní prostor z východu na sever. Druhý závod v pásmu 144 MHz (2m) se běžel v neděli a závodníci šli tentokrát ze severu obloukem na západní stranu. Viz mapy níže. Přestože většina dvoumetrových kontrol byla na kopcích, rozhodně to neskýtalo záruku dobrého měření.

Chebská výprava původně čítala na 30 sportovců, pro zranění či onemocnění museli 4 z nich zůstat doma. V jednotlivých závodech jsme vybojovali 12 zlatých, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile. V celkovém hodnocení pak 4 zlaté, tři stříbrné a 3 bronzové medaile. Tři zlata si na krk pověsili Žán, Danča, Alena a Jarda. V soutěži družstev zvítězili Žán + Danča + Jarda, na třetím místě se umístilo další naše družstvo ve složení Alena + Hryzka + Dandroid.