Úspěšná sezóna 2020 v době covidové.

Covidová závodní sezóna roku 2020

Republikové soutěže

Letošní rok byl od února poznamenám koronavirovou pandemií, která zasáhla jak pravidelnou tréninkovou činnost, tak i pořádání závodů. K lítosti všech bylo zrušeno Mistrovství světa žáků a dorostu, které se mělo konat na přelomu června a července ve Slovinsku, a také Mistrovství světa juniorů, seniorů a veteránů plánované na začátek září v Srbsku. Mezinárodní federace IARU rozhodla o posunu všech plánovaných mistrovství světa/Evropy o jeden rok.

Stejně tak byly zrušena všechna soustředění ŽDR a větší část soustředění reprezentace.

Rovněž domácí scéna byla poznamenána rušením soutěží: neuskutečnily se závody na dlouhé trati v Maršových Chodech (DCH), třídenní závody na Zlínsku (GAP) a nakonec Pohár přátelství v Písku (AFK). Naopak se podařilo v krátkém období července až září uspořádat tři soutěže:
- Mistrovství ČR ve sprintu a na klasice v pásmu 80m a 2 m - Mariánské Lázně (DCH)
- Mistrovství ČR v nočním ROB, na krátké trati 80m + národní žebříček 80m - Bílovice(GBM)
- Mistrovství ČR na krátké trati 2m a ve foxoringu - Hořice (FPA).

Naše závodnická účast byla na všech třech akcí ovlivněna jednak tím, že závody v Mariánských Lázních jsme pořádali, a tedy ne všichni si mohli zaběhnout, Bílovické krpály se konaly hned první víkend po letních prázdninách a někteří ještě trávili dovolenou a nakonec do Hořic někteří neodcestovali z důvodu rozšiřující se covidové nákazy.

Z letošních osmi republikových závodů jich bylo sedm Mistrovství ČR. Daniela Trpáková (D19) vyhrála všechny závody, které běžela (mimo M ČR noční) a stala se tak nejúspěšnějším sportovcem ROB pro letoční rok. Čtyři zlaté medaile si na krk pověsil Albert Plevný (M14), čtyřikrát byl první také Jaroslav Jirásek (M70), třikrát Alena Pátková (D65), dvakrát Barbora Doubravová (D14), Josef Milota (M60) a jednu zlatou získali Daniela Šimáčková (D14), Kristýna Novotná (D14), Ondřej Nikodém (M14), Miroslav Vlach (M50), Jan Michalec (M60).

Celková bilance ze soutěží I.stupně je 26 zlatých, 14 stříbrných a 24 bronzových medailí.
Přehled medailí z Mistrovství ČR najdete ZDE. Komentář najdete také na stránkách Asociace ROB ČR.

Národní žebříček za rok 2020 nese rovněž jména čtyř vítězů u našeho oddílu: Barbora Doubravová (D14), Daniela Trpáková (D19), Albert Plevný (M14) a Jaroslav Jirásek (M70). Druhá místa obsadili Blanka Adámková (D35), Alena Pátková (D65) a Miroslav Vlach (M50), třetí pak Žaneta Fryšová (D12), Kristýna Novotná (D14) a Jan Michalec (M60). V hodnocení oddílů ROB jsme opět skončili jako druzí za prvním SK Radiosport Bílovice n/Sv. (GBM) a před třetím Radioklubem OK1KYP (ASP). Celkový národní žebříček naleznete ZDE.

Krajské a místní soutěže

Kromě závodů národního žebříčku se ve složitých podmínkách konaly rovněž krajské závody a místní soutěže (ty obvykle v rámci pravidelných či nepravidelných tréninků). Nepodařilo se uspořádat jeden krajský přebor a čtyři místní závody. Tři závody byly uskutečněny v rámci letního soustředění, aby se mohli zúčastnit i ti, kteří bydlí poněkud dále od Chebu.
ZDE naleznete KV žebříček 2020 (krajské soutěže) a ZDE potom místní žebříček (okresní a místní souteže).

Pokud se týká soutěží v orientačním běhu, tak buď byly zrušeny nebo se termínově křížily se závody v ROB. Výsledky našich závodníků jsou k nalezení v ORISu (viz sekce orientační běh).

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //