Jarní trojúhelník - OB závody v M.Lázních

Jarní trojúhelník - MLOK - 25-27.6.2021

Tradiční jarní OB závody byly přelomu dubna a května kvůli covidu přesunuty na konec června. Jako obvykle se běžel sprint - Mistrovství ZČ oblasti (pátek), klasika (sobota) a krátká (neděle). Krátká byla poznamenána čtvrteční vichřicí a nutností přesunout závod z důvodu bezpečnosti v lese do jiného prostoru. Ale ani to nebylo poznat.

Pátečního závodu se zúčastnili Bingo, Žanda, Ája, Tereza, Žán, Zdeněk, Mirek a Jarda. Běželo se v části ML zvaném VORA - krásný park a částečně sídliště. Výborně zaběhl Žán, který ve své kategorii M14 zvítězil.

Na sobotní klasiku vyrazilo čelkem 22 členů našeho oddílu. Místa na stupních vítězů v těžké konkurenci vybojovali Tomáš - 1.místo v kat. H10F a Jarda J.ml. v kat. T2, dále Žanda - 3.místo (D12) a Tereza (D45). Závod se odehrával v severní části mapy Nimrod, start a cíl byly blízko Rájecké hájovny.

V neděli na krátké trati už byla účast o něco slabší, zazávodit si přijelo 15 radioorienťáků. Medaili si odvezla jen Bingo - 1.místo v kat. D12. Z důvodu zmiňované vichřice se nebeželo v nově zmapované části lesa, ale opět na severu Nimroda. Znát to ale nebylo a závod byl po technické a běžecké stránce dost náročný (bažiny, bažiny a zase bažiny).

V celkovém součtu tří etap skončili : Bingo (5), Žanda (4), Ája (6), Tereza (6), Žán (5), Mirek (7), Zdeněk (13), Jarda (4).