Mistrovství ČR na klasice - Písek - 16-17.10.2021

Mistrovství ČR na klasice - Písek - 16-17.10.2021 - Pohár přátelství

Po dvouleté pauze zapříčiněné covidem jsme se vrátili opět do Píseckých hor na mistrovství republiky na klasice v pásmu 144 MHz a 3,5 MHz. Pořadatelský oddíl AFK s ohledem na zhoršující se epidemickou situaci tentokrát nechal na účastnících, aby si sami zajistili bydlení. Po peripetiích a obvolávání různých ubytovacích zařízení v Písku a okolí jsme se nakonec sešli se závodníky z Bílovic a Pardubic v Benešovském mlýnu u Protivína.

Závodilo se na stejných mapách jako přede 2 roky, což ovšem nijak neubralo náročnosti závodů. Sobotní dvoumetr kupodivu relativně dobře měřil (trochu záleželo jednak na tom, kde jste právě byli v průběhu relace, jednak na tom, jak rychle a dobře jste se pohybovali a stihli vyhodnotit signál kontroly).Nedělní osmdesátka byla bez problémů, chtělo jen běžet a běžet ...

Na poslední závody v roce jsme vyrazili v plné síle 40 závodníků (tedy téměř, protože mohlo běžet ještě nejméně pět lidí), což byl druhý nejvyšší počet. Z tohoto důvodu jsme mohli postavit i deset družstev soutěžících o (již neputovní) Pohár přátelství.

M60 - 3. Mirek, 5. Raška

Výsledky 3,5 MHz (do 5.místa nebo nejlepší v kategorii)
M70 - 1. Jarda

Vítězství v Poháru přátelství (44.ročník) si opět vyběhlo naše družstvo ve složení Žán, Danča a Jarda.