Lyžařské soustředění 13-19.3.2022 Boží Dar

Lyžařské soustředení - Boží Dar - 13-19.3.2022

Po dvouleté přestávce zůsobené koronavirem jsme vyrazili zase na lyže. Ministerstvo školství nám určilo jarní prázdniny na druhou polovinu března, takže jsme jen doufali, že se sníh ve výšce kolem 1000 m n.m. udrží. Jinak hrozilo, že se bude běhat po svých (a s rádiem...). Naštěstí k nám bylo počasí celkem příznivé a ani krátký déšť v úterý mnoho škody nenadělal. Teplota se držela kolem nuly či lehce pod nulou (přes noc), přes den bylo někdy až +5°C. Na planinách a na některých místech lesních cest byla stopa vcelku dobrá, upravená jak pro klasiku, tak i pro bruslení. V lesních úsecích ale bylo většinou už hodně jehličí a místy jen zledovatělý povrch.

Bydleli jsme v penzionu Pinokio v centru Božího Daru (trochu problém s parkováním, ale i to jsme nakonec vyřešili), měli jsme k dispozici celé 1.patro. Ubytování dobré, strava rovněž, obsluha příjemná, jen se signálem z wifi byly potíže. A protože jsme na horách, tak v obchodě (i jinde) byly "horské" ceny.

V průběhu soustředění jsme absolvovali celkem 9 tréninků na lyžích, 1x výklus, 1x výstup na Klínovec a 1x lekci protahování. Podívali jsme se na Božidarský špičák, Ježíškovu cestu, Hubertky, Myslivny, Mílov, Maringotku, Červenou jámu, Bludov, Mrtvý rybník, Abertamskou slnici, Tellerhäuser a Fichtelberg. Výkonnostně nejsilnější skupina najezdila přes 120 km, ostatní pak o něco méně. Také jsme si zasoutežili a závod ve štafetách vyhrálo družstvo : Hanka, Ája, Trable, Bingo, Sysel a Zdeněk.

Večerní program zahrnoval instruktáže a přednášky na téma: mazání a údržba lyží (Sysel), lyžařský orientační běh (Mirek), mapová příprava (Raška), takticka při závodech, zakreslování, volba pořadí, kondiční příprava, výživa, první pomoc (Mirek). O hry se starala Vlasta, která připravila pásmo soutěží na téma "detektivní příběhy". Zvítězilo družstvo : Laura, Keliška, Žán.

Foto

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //