Mistrovství Německa v LOB 28-26.1.2023 Döbraberg

Mistrovství Německa v lyžařském orientačním běhu 28-29.1.2023 Döbraberg

Na skutečnost, že se "za humny" běží LOBácké závody nás upozornil Luděk Bartoš z MLOKu (díky). Pár kilometrů za Hofem v lyžařském areálu Döbraberg pořádal německý svaz orientačního běhu dvoudenní závody. V sobotu byl na programu sprint a v neděli klasika, která byla současně mistrovstvím Německa.

Vzhledem k tomu, že další naši LOBáci Blanka a Bára byly na repre soustředění v Jizerkách, Danča ještě dodělává zkoušky na medině za zimní semestr a Žanda se v pátek vrátila ze zimní olympiády dětí a mládeže, kde jela 3 závody v LOBu, tak jsme se přihlásili jen na neděli v počtu dvou = Žanda a Mirek.

MLOCI byli tak laskaví, že nás vzali sebou, nemuseli jsme tedy jet sami autem. Vrchol Döbrabergu se nachází 794 m n.m., v jeho okolí jsou upravené lyžařské trasy od 3 do 15 km na klasiku i na bruslení.

Z Čech nás bylo celkem šest v kategoriích D14, H17, H45 a H55. S ohledem na malý počet závodníků to bylo takové komorní. Tratě byly s přihlédnutím na menší vrstvu sněhu docela dobře upravené, v lese někde prosvítala tráva nebo klacky. Nejhorší bylo přecházet 2x asfaltovou silnici, která byla prosta sněhu.

Žanda svou kategorii vyhrála a stala se tak vítězkou mistrovství Německa (ovšem nemá titul Mistr GER). Mirek dojel na 6.místě. Kluci z MLOKu obsadili v H17 dvě první místa, Luděk v H55 byl rovněž druhý.

p.s.: za jeden z německých oddílů startovala Oleksanda Parchomenko z Ukrajiny, která běhá za UKR robácké závody.