Krušnohorský šotek 2023 - jak se u nás běhalo

Krušnohorský šotek 2023 - M ČR ve sprintu a na krátké trati 144 MHz, národní žebříček klasika 3,5 MHz

První červnový víkend jsme připravili pro zbytek republiky (a pro sebe) jedničkové závody: sprint, krátkou na dvoumetru a klasiku na osmdesátce. Tratě stavěl Mirek a mžnosti závodního prostoru využil na 100%.Sobotní centrum závodů bylo u bývalé rory PS Dubina, v neděli pak u bývalé roty PS Polná.

V sobotu dopoledne byl na programu sprint na mapě Blatná (část Dobrošov). Závodníci museli po startu vystoupat asi 30 m převýšení, kde se pak dostali do rovinatějšího terénu. Limit byl stanoven na 40 minut, což některým netačilo a vynechali kontrolu, nebo se nestihli vrátit do cíle. Z našich závodníků si mistrovský titul vybojovali: Bingo, Žanda a Žán, na druhém místě doběhla Ája a Dan, třetí byli Kuba a Peggy, na čtvrtém místě pak Bongo, Sysel, Hrošík a na pátém Tony.

Odpolední závod na krátké trati 144 MHz se běžel opět na mapě Blatná, tentokrát na západní části u státních hranic s Německem. Startující se rozbíhali do třech koridorů, posbírali kontroly na kopci a postupně sbíhali k rybníčkům do cíle. Titul Mistra ČR opět získal Žán, také Dan a Jarda, na druhém místě se umístili Kuba a Láďa, třetí doběhli Bingo, Sysel, na čtvrtém místě Ája, Hrošík, Julča, Tereza a Alena, pátí skončili Bongo, Žanda, Peggy, Smajlík a Moták.

V neděli dopoledne se běžela na mapě Tři Díry klasika v pásmu 3,5 MHz. Závodníci velkým obloukem oběhli téměř celou mapu. Jeden z postupů byl přímo na státní hranici po hraniční stezce. Vítěžství si potřetí přisal Žán, spolu s ním Bingo, Žanda, Hrošík a Jarda, druzí skončili Sysel, Dan, Peggy, třetí byli Ája a Kuba, čtvrté místo obsadili Bongo, Dobden, Smajlík a Alena, páté pak Ondráš, Julča a Moták.