5 denní závody - Dobříš 5-9.7.2023

5 denní závody v Dobříši - 5-9.7.2023 - M ČR ve štafetách a ve foxoringu

Po delší časové odmlce se opět konaly pětidenní závody, které uspořádal pardubický oddíl s podporou OK1KYP. Na programu byl sprint (středa), klasika na dvoumetru (čtvrtek), M ČR ve štafetách (pátek), klasika na osmdesátce (sobota) a M ČR ve foxoringu (neděle). Veteránské kategorie měly tyto závody jako nominační na MS ROB, které se uskuteční na konci srpna v Liberci.

Chebská výprava, s ohledem na začátek prázdnin a spoustu mládeže a dospělých na letních táborech a začínající dovolené měla omezený počet. V kategoriích do 19 let jsme měli jen 7 závodníků, v ostatních kategoriích také jen sedm. Žandu jsme postaršili a místo v D14 si zaběhla v D16, kam stejně příští rok přestupuje.

Sprint se bežel na mapě Nad Strží. Les byl převážně listnatý, se spoustou podrostu a velice špatně průběžný. Postupy po cestách byly výrazně rychlejší než lesem. Výsledky: 1.místo - Bingo, Žanda, Danča, Žán, 2.místo - Pepa, Jarda, 3.místo - Kiki

ZDE výsledková listina.

Mapa

Klasika na dvoumetru byla umístěna do prostoru u Mníšku pod Brdy na mapu Řevnice.Pro mnohé známé místo, kde se již v minulosti běhalo. Středu mapy vévodilo poměrně velké a hluboké svažité údolí, které se některým závodníkům vymstilo, protože postup přes něj byl pomalý. Výsledky :1.místo - Bingo, Žán, Mirek, 2.místo - Ája, Danča, Pepa, Jarda, 3.místo - Žanda

ZDE výsledková listina

Mapa

M ČR ve štafetách pořadatel umístil těsně vedle Dobříše na mapu Bzdinka. Vzhledem k omezenému počtu závodníků se nám podařilo sestavit 4 štafety: D19 - Žanda, Hanka, Bingo a Kiki, Ája, Smajlík, M20 - Danča, Blanka, Žán, M40 - Mirek, Zdeněk, Pepa. Trať byla poměrně dlouhá, ale les byl oproti sprintu daleko lépe průběžný. Výsledky : 1.místo - Smajlík + Ája + Kiki, 2.místo - Hanka + Žanda + Bingo, 4.místo - Danča + Blanka + Žán, Mirek + Zdeněk + Pepa

Mapa

Klasika na osmdesátce se běžela rovněž nedaleko Dobříše na mapě Studený vrch. Oproti dvoumetru, kde bylo hluboké údolí, tak zde byl naopak poměrně velký a dlouhý hřeben, který se musel nakonec vyběhnout, neboť tam byla umístěna jedna z kontrol. Závod byl velice rychlý, pokud závodník zvolil správné pořadí kontrol a dokáza využít zejména postupy po cestách. Výsledky: 1.místo - Žán, 2.místo - Bingo, Smajlík, 3.místo - Ája, Danča, Mirek

Mapa

Posledním závodem bylo M ČR ve foxoringu, který se běžel u Trnové na mapě Kazatelna. Na výkonu závodníků se už pomalu začalo podepisovat horko trvající od začátku závodů, a také únava z předchozích závodů. Přes drobné chyby byly výkony na dobré úrovni. Výsledky: 1.místo - Bingo, Žán, 2.místo - Pepa, 3.místo - Žanda, Alena, Mirek

Mapa

Celkové výsledky ze 4 závodů (součet kontrol a časů) nám přinesly pět prvních míst : Bingo, Žanda, Žán, Mirek a Jarda, dvě druhá místa : Ája a Pepa a jedno třetí místo : Danča.