HSH Vysočina CUP - červenec 2023

H.S.H. VYSOČINA CUP 2023

V polovině července jsem se s partou kamarádů z rádiového orientačního běhu vydala závodit na H.S.H Vysočina Cup nedaleko obce Lubná. H.S.H Vysočina Cup (dříve Botas Cup) je vícedenní orienťácký závod s dlouhou tradicí a sjíždí se na něj orienťáci z celé republiky.

Na programu byly 3 etapy – v pátek krátká trať na mapě Štimberk, v sobotu klasika na Desince a v neděli zkrácená s hendikepovým startem podle výsledků v předchozích dvou etapách na mapě Lubenský prales. Já jsem ve třetí etapě udržela svou pozici a skončila na celkovém 3. místě v kategorii D21B. Lubenské terény s množstvím kamenů, vodotečí a hustníků se mi líbily svou různorodostí, která usnadňovala orientaci v mapě.

Kromě závodního programu jsme se zúčastnili také tradičního krosu a pivní štafety. V centru závodu jsme dále měli možnost koupit si občerstvení, běžecké vybavení nebo na televizoru sledovat právě probíhající mistrovství světa v orientačním běhu ve Švýcarsku. Poslední večer pak organizátoři připravili diskotéku na nedalekém paloučku. Závody se nesly v pohodovém, přátelském duchu a všichni jsme si je užili!

Danča Trpáková

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //