Mistrovství ČR - 22-24.9.2023 - Rusava

MISTROVSTVÍ ČR - 22-24.9.2023 - RUSAVA - klasika 80 m a 2m

Po delší odmlce jsme se opět podívali do Hostýnských vrchů, konkrétně na Rusavu, kde O-Sport Brno uspořádal M ČR na klasice. Čekaly nás poměrně členité terény s výrazným převýšením a celkem dobře běhatelné, převážně listnaté, lesy. Rekreační středisko Nad přehradou nám bylo dobře známé z minulých let.

Sobotní závod v pásmu 3,5 MHz nás zavedl na jihozápadní stranu Hostýnských vrchů. Startovalo se u obce Lukoveček. Počasí příliš nepřálo, téměř po celý závod drobně pršelo. Bylo důležité držet se v mapě a dobře zaměřit kontroly, aby bylo možné si naplánovat obíhačky hlubokých údolí a nebo i kopců.

Výsledkově se nám poměrně dařilo:
1.místo - Blanka (D35), Žán (M16), Jarda (M70)
2.místo - Bingo (D12), Žanda (D14), Ája (D16), Peggy (M16),Láďa (M70)
3.místo - Mirek (M60)

Nedělní dvoumetr se naopak běžel na severnější straně (mapa Rusava). Na start jsme šli cca 1700 m pěšky, cíl byl na hrázi rusavské přehrady. Ačkoli stavitel umístil start poměrně vysoko, čekalo nás překonání vysokého hřebenu. Kontroly byly rozmístěny před ním a za ním. Někomu trať sedla a neměl žádné problémy, jiný se trochu trápil se zaměřením kontrol a jejich dohledáním.