Mistrovství Evropy žáků a dorostu 2013

         

Danča - Petra - Tomáš - Katka - Míša - Terka - Pepa - Mirek - Vlasta - Mirek ml.

Do nominace na Mistrovství Evropy žáků a dorostu v ROB se dostalo 6 chebských sportovců.
 
            Trenér žákovské a dorostenecké reprezentace v rádiovém orientačním běhu Miroslav Vlach st. nominoval na 14.mistrovství Evropy žáků a dorostu, které se koná v polovině června ve třech Studních na Vysočině celkem dvacet závodníků ve 4 kategoriích. Z této dvacítky je po jednom sportovci z Liberce, České Třebové a Pardubic, čtyři jsou ze dvou pražských oddílů ROB, sedm z Bílovic n/Svit. a šest závodníků je z Chebu. Poprvé tak budou Českou republiku reprezentovat v kategorii D14 Daniela Trpáková a Petra Liďáková a v kategorii M14 Tomáš Lahučký. Naopak nejméně jedno mistrovství už mají za sebou Kateřina Papežová, Michaela Kučová a Tereza Synková. V kategorii M14 je jako náhradník určen Josef Papež.
 
Závodníci svedli souboj o nominační body celkem v osmi závodech. Čtyři nominační závody byly započítávány z veřejných soutěží, další čtyři proběhly v rámci nominačního soustředění v druhé polovině května v jižních Čechách ve Zvůli. Pro závodníky byly připraveny různé varianty tratí s rozdílným počtem vyhledávaných kontrol. Nominační žebříček v kategorii D14 vyhrála Daniela Trpáková před druhou Justýnou Bouchalovou z České Třebové. Pětici nominovaných doplnily dvě pražské Aničky – Sobotková a Chmelařová a na zkušenou jede i Petra Liďáková. V kategorii M14 obsadili první místa žebříčku bílovičtí Martin Kinc, Vojtěch Bžatek a Dominik Šrom, které doplnil pražský Jan Švec. Velice těžké bylo rozhodování mezi chebskými Josefem Papežem a Tomášem Lahučkým, kteří mají srovnatelné výsledky. Volba nakonec padla na Tomáše s tím, že Pepa je náhradníkem.
V kategorii D16 bylo již od počátku zřejmé, že mezi nominovanými budou Kateřina Bžatková z Bílovic a Barbora Matoušková z Prahy. Do pětice nominovaných se vešla chebská děvčata Kateřina Papežová, Michaela Kučová a Tereza Synková. Další chebská závodnice Charlota Svatková pro zdravotní problémy skončila v nominačním žebříčku až na 7.místě. V kategorii M16 nominoval reprezentační trenér Martina Šimáčka z Pardubic a Roberta Poláka z Bílovic na základě jejich žádosti, i přesto, že neabsolvovali všechny nominační závody. Jejich sportovní úroveň je srovnatelná se zbylý nominovanými Janem Priessnitzem a Matějem Žáčkem z Bílovic a Jakubem Petříčkem z Liberce. Jeho dvojče Tomáš zůstal „jen“ náhradníkem.
 
Město Cheb nebude na 14.MEŽD reprezentovat pouze 6 sportovců. Realizační tým české výpravy tvoří vedení chebského oddílu Miroslav Vlach st. jako vedoucí výpravy, Vlasta Vlachová a Miroslav Vlach ml. jako trenéři. Cheb tak bude mít na 13. žákovském a dorosteneckém evropském šampionátu zastoupení devíti osob.
Mapy z nominačních závodů ve Zvůli:
  
  
                                                                                             
- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //