Wednesday 23. 09. 2020    
úvod | asociace ROB |
ARDF TEAM CHEB
OK 1 KCH

Mistrovství ČR na klasických tratích - Osečná - 14-16.10.2016

Mistrovství ČR na klasických tratích - 14-16.10.2016 Osečná

V polovině října jsme se sešli na přeloženém Mistrovství České republiky na klasice, které uspořádal turnovský oddíl ROB v podhůří ještědského hřebenu v prostoru mezi Osečnou a Hamrem na Jezeře. Čekal nás členitý terén se skalkami a písčitým podkladem, borůvčím i kapradím. Stavitel trati Jakub Oma si dal celkem záležet a některé kategorie měly zajímavé možnosti volby pořadí i postupů. Chebská výprava čítala původně 24 závodníků, dva však onemocněli. Poprvé se zúčastnila děvčata v D12, která běžela pouze závod v pásmu 80 m : Dory, Laura, Viki, Keliška, Alík a Kiki.

Sobota - dvoumetr
Na start jsme se přepravili auty do Stráže pod Ralskem. Na mapě bylo vícero kopců, zejména Kozí hřbet hned za startem budil respekt. Cíl byl rovněž známý, takže se dalo odhadnout, jak bude trať postavena. Nedalo se ale moc předpokládat, že kontroly budou na kopcích ... Trať měla tři zdvojené kontroly, důvodem bylo to, aby závodníci nemuseli přelaďovat. Se záměry nebyl problém, i když - někomu to překvapivě měřilo dobře,  někomu to překvapivě neměřilo vůbec. A výsledky? Puštík a Danča - 1.místo, Alena a Mirek - 2.místo. Šája, Sysel, Pulec - 5.místo.Neděle - osmdesátka
Start byl tentokrát k dosažení pěšky, a to asi 2 km za Osečnou, šlo se kolem cíle. Rovněž zde se dalo předpokládat, jak bude trať postavena. Trochu nečekané bylo vysunutí kontrol R1 a R2 až na samotný pravý okraj závodního prostoru, přičemž po jejich nalezení museli závodníci absolvovat cca 2 km přeběh na zbylé kontroly do levé části. Pro naše začátečnice to byl poměrně náročný závod, i když měly jen dvě kontroly.  Na sto procent zaběhla Dory a Viki, které našly jak jedničku, tak i pětku, ostatní děvčata už tak úspěšná nebyla. Výsledky: Danča a Alena - 2.místo, Mirek - 3.místo, Dory, Sysel - 4.místo, Viki, Šája - 5.místo.Nějaké foto:

  
Copyright ARDF-CHEB 2007, stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM

Lukyna | www.tisk-slozenek.cz | Drevoplot | www.cfklub.cz