Lyžařské soustředění Prášily 16-21.2.2019

Lyžařské soustředění Prášily 16-21.2.2019

O letošních jarních prázdninách jsme vyrazili na běžky do Prášil na Šumavě. Do bílé stopy se podívali jak ti zkušení (Sysel, Alena, Láďa, Mirek, Vlasta, Krab, Kiwik), tak i ti, co na běžeckých lyžích toho moc naběháno nemají (Mlčoch, Laura, Kiki, Trable, Keliška, Žán, Anička). Běžecké trasy v okolí Prášil jsou relativně příznivé co se týká převýšení, ačkoli trasa vedoucí na Poledník nebo jezero Laka je dost stoupavá (a zpět zase sjezdová). Své vykonalo i počasí, kdy v noci bylo až -12°C a přes den se teploty pohybovaly od +5 do +12°C. Někdo mazal (a i přemazal) někdo nemazal (a měl alespoň trochu), někdo zkoušel tuhý vosk a někdo klistr.

Projeli jsme si trasu na Železnou Rudu, na Srní, na Poledník a Prášilské jezero, na jezero Laka, podívali jsme se do Železné Rudy na výstavu "historie lyžování" a o fauně a flóře Šumavy, a také na železniční nádraží v Alžbětíně, jehož prostředkem vede státní hranice s Bavorskem.

Takže příští jarní prázdniny opět na cestě do Prášil.
- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //